آیا شما در کشمکش با رگ های واریسی دردناک، برآمده و ناخوشایند در قسمت بالای ران، ساق پا و یا  پشت زانوی خود هستید؟ رگ های واریسی معمولا در این نواحی ایجاد شده و سطحی هستند، به این معنا که درست زیر سطح پوست قرار دارند. اگر از واریس پشت زانو رنج می برید، حتما با یک متخصص با تجربه در مورد خطرات واریس مشورت کنید. 

درمان واریس پشت زانو

پس از بررسی واریس پشت زانوی شما، متخصص عروق بسته به شدت شرایط، ممکن است یکی از چندین روش درمانی مانند درمان واریس با لیزر را با حداقل میزان تهاجمی بودن به شما پیشنهاد دهد. روش هایی مانند:

1_ درمان واریس با استفاده از لیزر 

با استفاده از سونوگرافی، یک فیبر نازک لیزر، از طریق باز کردن پوست، وارد رگ می شود. انرژی لیزر از طریق فیبر به درون دیواره رگ بیمار منتقل  شده که باعث بسته شدن و کاهش”رفلاکس” (فشار برگشت خون) به رگ واریسی در منبع آن می شود.

درمان واریس با استفاده از لیزر

2_ میکرو فلبکتومی (خارج کردن رگ واریسی از زیر پوست)

در طول فرآیند، پوست بی حس می شود. سپس سوراخ های ریزی ایجاد و رگ ها با استفاده از ابزارهای تخصصی به راحتی برداشته می شوند. این روش اغلب با روش ریشه کنی لیزر درون وریدی (EVLT) برای درمان منبع اصلی رگ ها، به طور همزمان انجام می شود.

درمان واریس پشت زانو با میکرو فلبکتومی

3_ درمان واریس پشت زانو با وناسیل (VenaSeal)

سیستم بسته شدن وناسیل یک روش ابداعی است که کمتر حالت تهاجمی دارد و یک چسب مخصوص را به درون رگ های بزرگتر و قابل مشاهده زیر پوست تزریق می کند که این کار رگ های واریسی و غیر طبیعی را بهبود می بخشد.

درمان واریس با وناسیل

4_ اسکلروتراپی

اسکلروتراپی واریس با استفاده از سونوگرافی و دیدن این رگ های غیر طبیعی، دارویی برای بستن رگها تولید شده که برای از بین بردن علائم و کمک به ناپدید شدن رگ های سطحی، تزریق می شود.

درمان واریس با اسکلروتراپی

دکتر نادر افشاری متخصص قلب و عروق

2.3/5 - (27 امتیاز)

فهرست مطالب

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2.3/5 - (27 امتیاز)
پرسش از دکتر