مشاوره از دکتر قلب

تداخل و واكنش دارويي - پرسش 16537

  • تصویر کاربر مرتضي جمعه ۶ اسفند ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 197 بیماری قلبی و عروقی
    سلام ٧٦ سالمه ٢ ماه پيش icd دو حفره اي گذاشتم ٣ هفته پيش آريتمي داشتم دستگاه شوك داده بود دكتر هم همينطور آميودارون تزريق كردن دستم شديدا ورم كرد نسخه جديد دادن بهم نميسازه فشار متغير داشتم از ١٥ تا ٢١ عدم تعادل سرگيجه اما دكتر به هيچ وجه داروهامو تغيير نميداد تا ديروز افت ناگهان فشار غير هوشيار استفراغ داشتم از حال رفتم غير هوشيار شدم بيمارستان رفتم ترخيص شدم بازم دكترم داروهارو تغيير نداد شب تعادلم را به شدت از دست دادم بيمارستان رفتم. سديم بدن به شدت پايين بود كه احتمال تشنج وكما بود. سديم بهم زدن يك روزه در سيسيو بيمارستان تحت نظر هستم و نگران داروها كه بعد از ترخيص بايد مصرف كنم در منزل واقعا بهم نميسازه و در چند قديمي بدترين حالت ممكن بودم اما پزشكم نه متوجه جواب ازمايشم كه سديم پايين بود شد نه هر چي علائم رو گفتم تغييري در داروهام داد نه اميودارون با اين دوز بالا نه بقيه داروها .

    لطفا بفرماييد اين داروها باعث حال بد من شده؟ پنتوپرازول ٤٠ بيزوپرولول ٢.٥ - اميودارون٢٠٠ ٢ هفته ١ عدد مصرف شده ( و ٣ هفته قبل بمدن ١ هفته ٤٠٠ صبح ٤٠٠ شب) كاپتوپريل ٥٠ هر ١٢ ساعت ١ عدد- اسپيرونولاكتون ٢٥ يك عدد
    تحت نظر دكتر قلب هستم اما از دكتر باطري راضي نيستم خواهش ميكنم بگيد تغيير دادن دكتر باطري ممكنه؟
    1. تصویر کاربر دکتر نادر افشاری جمعه ۶ اسفند ۰( 2 سال پیش)
      اگر عدم تعادل در حالت ایستاده اتفاق میوفته, دچار افت فشار وضعیتی هستی. متاسفانه در بیماران فشارخونی شایعه و درمان خاصی غیر از جوراب واریس و ورزشهای تقویت عضلات و ... نداره. در مورد سوال دوم, بله میتونی یک فوق الکتروفیزیولوژی دیگه رو بعنوان پزشکت انتخاب کنی
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید